November 3, 2022

Rozhovor: Gary Whitta a Darick Robertson na Oliveru Image

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Oliver #1

Scénář Gary Whitta (Rogue One: Příběh Star Wars, kniha Eli) a umělec Darick Robertson (Transteropolitan, Happy!) Sejdou pro Olivera, post-apokalyptický superhrdinový příběh inspirovaný klasickým příběhem Charlese Dickense. Tito dva talentovaní tvůrci si vzali čas na sdílení mnohem více o této vzrušující sérii s Westfieldovým Rogerem Ashem.

Westfield: Jak jste se spojili pro Olivera?

Gary Whitta: Když jsem poprvé začal dávat Olivera dohromady jako komiks, měl jsem užší seznam umělců, se kterým bych to zabil, a Darick byl na samém vrcholu. Neměl jsem vůbec žádné spojení ve světě komiksu, takže jsem ho jen trochu zachránil a byl nadšený, že jsem dostal odpověď. Darick se opravdu líbil myšlenku komiksu, ale nedokázal se s ním nejlépe zapojit, protože byl v té době tak zaneprázdněn. Miloval však myšlenku natolik, že na to začal dělat čas ve svém rozvrhu, kdykoli mohl, a to byl opravdu příběh následujících patnácti let, jen to trochu dal dohromady kus najednou, jak to náš rozvrh dovolil.

Darick Robertson: Gary se ke mně natáhl, když jsem pracoval na Transteropolitan a Wolverine, a v podstatě jsme se setkali prostřednictvím e-mailu. Byl jsem příliš zaneprázdněn na to, abych se v té době projevil, ale miloval tento nápad. O několik let později jsme se stali úžasnými kamarády a zjistil jsem, že Oliver je stále v limbu. Poté jsme se dohodli na vytvoření jako partnery a rozhodli jsme se navrhnout svět a postavy a hledat nejlepší domov, který jej zveřejní.

Oliver #1 Preview Page 1

Westfield: Oliver je ve výrobě patnáct let. Jak blízko to zůstalo vašemu původnímu konceptu pro sérii?

Whitta: Přestože se příběh vyvíjel na patnáct let, příběh se příliš nezměnil, trvalo to jen chvíli, než to řeklo, jak chceme. V průběhu let jsme odmítli některé poskytnutí od jiných komiksových společností, protože jsme chtěli udržet plnou kreativní kontrolu, a to je něco, co máme štěstí, že můžeme udělat na image. Obrázek byl po celou dobu zcela podpůrný, a tak příběh, který začnete číst v lednu, je stejný, který jsme poprvé vyrazili v roce 2003.

Robertson: Součástí dlouhé cesty k jeho vydání byla naše ochrana konceptu, názvu a příběhu. Přiblížili bychom se k dohodě, ale někteří lidé chtěli, abychom to změnili způsobem, jak jsme se cítili zradili to, co fungovalo o počáteční myšlence, kterou měl Gary, a mé vizi, jak vykreslit svět a postavy smysluplným způsobem. V tomto ohledu nám obrázek umožňuje vytvořit knihu, v kterou věříme, a my jsme zůstali věrní konceptu a v úzké komunikaci mezi sebou, jak se příběh vyvíjí od skriptu po komiksy. V tuto chvíli v podstatě rozkládám Garyho scénář a proměňuji jej v komiks.

Oliver #1 Preview Page 2

Westfield: Zatímco pracujete s příběhem Dickense, kolik z toho pochází z jeho práce a kolik je od vás?

Whitta: Myslím, že je to asi třicet procent věřící ke zdrojovému materiálu, a pak pouze ve velmi širokých úderech. Je to velmi jeho vlastní původní příběh, myšlenka, aby se z něj stal sci-fi remix existujícího příběhu, byl opravdu mnohem spíše odrazovým můstkem, než něco, na co se během celého běhu držíme. Čím více jdete do příběhu, čím mnohem více se to stává jeho vlastní věcí.

Westfield: Udělali jste pro sérii hodně budovy světové budovy?

ROBERTSON: Ano, v tom, že úžasný výzkum se podílel na navrhování Londýna, který doufám, že se čtenářem cítí autenticky, přičemž to dělá i vlastní. V našem světě neexistuje technologie, a Oliverův svět nejednoznačně překročí hranici mezi érou a žánrem.

Whitta: Světová budova byla určitě jednou z nejzábavnějších částí tohoto projektu. Úkolem bylo pokusit se znovu vytvořit stejné sociální podmínky dickensova viktoriánského Londýna ve futuristické poválečné verzi stejného města. Přitom jsem zjistil, že jsem ohromen tím, jak snadno se tito dva spolu šli; Oba Londoni jsou osídleni sociální podtřídou, na kterou by mnohem privilegovanější členové společnosti raději zapomněli, ale z velmi odlišných důvodů. V komiksu, že podtřída se skládá z legií geneticky inženýrských vojáků, kteří byli stvořeni k boji ve třetí světové válce, ale ocitli se přebytek požadavků a bez nikde po skončení války. Takže skončili, že jsou strháni do ozářených ruin bombardovaných velkých měst, jako je Londýn-protože byli vytvořeni, aby vydrželi záření-a nechali se starat o sebe, na celou třídu lidí zapomněli a nechali hnilobu. To není odlišné vůči tomu, jak jsme ve viktoriánském věku zacházeli s těmi nejchudšími a nejméně zvýhodněnými, a pravděpodobně ne tak odlišný od toho, jak dnes zacházíme s našimi válečnými veterány.

Oliver #1 náhled strana 3

Westfield: Na co se mohou čtenáři v knize těšit?

Robertson: Hodněakce, rozvíjející se tajemství a úžasné postavy.

Whitta: Pokud jste obeznámeni s Oliverem Twistem, je toho hodně, co poznáte. Máme naše verze všech hlavních postav a myslím, že jsme přidali úžasný zvrat (odpusťte mi) k tomu, jak jsme každý znovu objevili. Počkejte, až potkáte Dodgera. Darick a já jsme měli spoustu zábavy s touto postavou. Ale z velké části je to opravdu jeho vlastní původní příběh, jehož cílem je vzít čtenáře na horskou dráhu akce a emocí, takže jen podle svých vlastních podmínek, jako nový druh příběhu superhrdiny původu, si myslím, že lidé v něm budou opravdu potěšit.

Westfield: Nějaké závěrečné komentáře?

Robertson: Tato kniha byla pro mě skutečnou prací lásky. Nikdy jsem neměl čas ani příležitost utvářet svět s touto úrovní detailů předtím a doufám, že v práci přijde vášeň.